Wszystkie kategorie
Aktualności

Drony i następna generacja rolnictwa

Czas: 2023-03-20 Trafienia: 35

Dla zespołu ojciec-syn, Blake'a i Dakoty Crow, integracja S60PRO z codzienną działalnością hodowli bydła pomogła Dakocie otworzyć drzwi do przeprowadzki do domu w Missouri i podjęcia bardziej aktywnej roli w rodzinnym biznesie hodowlanym.

Przez ostatnie osiem lat Dakota i jego rodzina mieszkali w Michigan, przenosząc się bliżej rodzinnej działalności w maju tego roku.

„Kiedy on (Dakota) zdecydował, że jest gotowy na powrót do domu, zaczęliśmy rozmawiać, a sprowadzenie drona było czymś, co według niego moglibyśmy zrobić razem w ramach umowy dodatkowej, a my uczymy się wszystkiego, co musimy wiedzieć i uzyskujemy licencję robić komercyjne rzeczy w przyszłym roku” – mówi Blake.

Blake zbudował przyczepę zawierającą zbiornik do mieszania chemikaliów, generator i inne niezbędne elementy, których zespół będzie potrzebował, aby przenieść firmę na wyższy poziom. Jeśli chodzi o Dakotę, wykorzystuje on swoje własne umiejętności do obsługi drona.

„Przede wszystkim, jak każdy ojciec i syn, szukasz sposobu na nawiązanie kontaktu, a dla nas to naprawdę świetny sposób na nawiązanie kontaktu – i każdy z nas może wykorzystać swój zestaw umiejętności. Latam i składanie tego wszystkiego w całość było naprawdę zabawne” — mówi Dakota. „Dla każdego syna, który pomaga i pracuje dla swoich rodziców, zawsze starasz się wnieść jak najwięcej wartości, a możliwość wniesienia wartości dzięki temu zestawowi umiejętności była naprawdę świetna. Nie jestem najlepszy w aplikacji opryskiwaczem czy prowadzeniu traktora, ale latanie dronem to coś, w czym jestem dobry. Z drugiej strony dron jest po prostu szalenie wydajny” — mówi Dakota o propozycji wartości, jaką jego umiejętności i zastosowanie drona wnoszą do działalności jego rodziny, a także do aspiracji w zakresie zastosowań komercyjnych.

Zespół podjął decyzję o wdrożeniu drona do swojej działalności i wykorzystaniu możliwości zastosowań komercyjnych ze względu na mniejsze rozmiary areału i trudności, z jakimi boryka się większość producentów wołowiny na tym obszarze w zabezpieczaniu samolotów i helikopterów.

„Jest o wiele szybszy niż inne metody aplikacji, zwłaszcza w przypadku naszych pastwisk o powierzchni 30 – 40 – 50 akrów. S60PRO szybko pokrywa te akry, a ja jeszcze nie analizowałem danych, ale zużywamy mniej produktu niż zwykle na tych pastwiskach, gdy stosujemy je za pomocą traktora” — mówi Blake.

Dla Dakoty powrót do rodzinnej działalności był celem, który zawsze miał na celu. Podzielił się tym, jak w piątej klasie powiedział rodzicom, że będzie rolnikiem. Jak wielu rolników, zachęcali go do próbowania nowych rzeczy i zarabiania pieniędzy w banku.

„Po prostu zawsze to uwielbiałem (rodzinna operacja zajmująca się wołowiną) i zawsze szukałem sposobu, aby być jej częścią” — mówi.

Dakota sam jest ojcem i ważne jest dla niego, aby jego dzieci stały się częścią działalności jego rodziny, jeśli zdecydują się to zrobić, co jest szansą, w której technologia nadal odgrywa rolę.

„Technologia odgrywa ogromną rolę w przyciąganiu dzieci z powrotem na farmę, a dzięki postępom, takim jak ten dron, które nie wiążą się z ogromną barierą kosztową, dzieciom łatwiej jest wejść do gry. Nie możesz po prostu wyjść i kupić traktor lub ziemię, kiedy zaczynasz, ale oni mogą kupić drona. To po prostu fajny sposób, aby się zaangażować — nie mam wątpliwości, że mój syn będzie lepszym pilotem (drona) niż ja, ponieważ gra w gry wideo i zasadniczo o to chodzi”.

Dakota mówi, że jego dzieci już wykazują zainteresowanie i pozwala im trzymać kontroler, przesuwać przyciski i pomagać w wymianie baterii. Co najważniejsze, mówi, jego dzieci są z nim, uczą się i doskonalą swoje zainteresowania.

„Moja życiowa misja, którą zaczerpnąłem z książki, jest dość prosta: wprowadzać innowacje w tradycyjnych metodach”.

A niewiele rzeczy jest dziś bardziej innowacyjnych w gospodarstwie niż wykorzystanie dronów do oprysków, zmieniając tradycyjne metody aplikacji nawozów do nasion, środków chemicznych, a nawet zarządzania pastwiskami.

Gorące kategorie