Wszystkie kategorie
Aktualności

Wskazówki dotyczące konserwacji opryskiwacza dronem przed sezonem

Czas: 2023-03-20 Trafienia: 30

Wraz z początkiem sezonu sadzenia pojawia się ekscytacja związana z odpalaniem sprzętu, który był nieobecny przez zimę. Kontrole sprzętu pozostają kluczowym krokiem w przygotowaniach do każdego sezonu wegetacyjnego, a sprzęt do opryskiwania dronami nie jest wyjątkiem. Zakończenie niezbędnej konserwacji i inspekcji opryskiwaczy dronowych na długo przed sezonem oprysków pomoże zapewnić pomyślny pierwszy lot.

Przegląd przedsezonowy powinien odbyć się na miesiąc przed pierwszym lotem, ale co najmniej na tydzień przed opryskiem, aby zapewnić czas na niezbędną wymianę części. Użytkownicy dronów powinni spodziewać się corocznej wymiany łopat śmigła (śmigieł), w przeciwnym razie wymiana części zależy od zmiennych, takich jak zarejestrowane godziny lotu i ekspozycja na warunki pogodowe. Niewłaściwa kontrola (lub jej brak) może prowadzić do utraty środków chemicznych, czasu, zysków i może być śmiertelna dla drona.

Zespół doświadczonych techników dronów firmy Giaber zebrał te wskazówki dotyczące skutecznej konserwacji i inspekcji opryskiwaczy dronów przed sezonem.

1) Kontrola przed lotem

Przed włączeniem drona przesuń palcami wzdłuż krawędzi wszystkich ramion, śmigieł i podwozia, aby wykryć wszelkie pęknięcia lub odpryski. Te wady są często niewidoczne dla oka, więc wyczucie ich ma kluczowe znaczenie. Dodatkowo, jeśli obsługujesz drona z zainstalowanym zestawem aktualizacyjnym Giaber, sprawdź okablowanie, ponownie przesuwając po nim palcami, aby wykryć wszelkie odsłonięte lub luźne przewody. Lekko pociągnij elementy łączące, aby upewnić się, że są bezpieczne.

Po sprawdzeniu pęknięć i wiórów przejdź do węży. Zrób to, przesuwając dłońmi po liniach i sprawdzając, czy zaciski są dobrze napięte. Jeśli zacisk wydaje się luźny lub kruchy, wymień go. Ten krok jest krytyczny, ponieważ wadliwe węże mogą prowadzić do utraty substancji chemicznej i uszkodzenia drona. Teraz, gdy ciało zostało sprawdzone, nadszedł czas, aby zweryfikować system nawigacji drona. Odbywa się to poprzez sprawdzenie kątów silnika, radaru i kompasu. Następnie sprawdź radar pod kątem pęknięć, wybrzuszeń, wgnieceń lub zarysowań. Jeśli radar jest uszkodzony, będzie miał białą linię lub wgłębienie, co oznacza, że ​​plastik zaczyna się rozpadać i należy go wymienić. Kompas, dostępny przez nogę podwozia, należy sprawdzić pod kątem uszkodzeń samego kompasu lub nogi, na której się znajduje. Każde uszkodzenie oznacza konieczność wymiany kompasu.

Przy zdrowej ramie i systemie nawigacji następnym krokiem jest wyczyszczenie drona. Czyszczenie drona ułatwia wykrywanie uszkodzeń i umożliwia ponowne sprawdzenie części rękami. Chusteczki dla niemowląt są prostą opcją w użyciu iw porównaniu z innymi chusteczkami czyszczącymi lub dezynfekującymi są mniej ścierne, co może skrócić żywotność sprzętu drona. Po oczyszczeniu sprawdź złączki dyszy, wyjmując je i przepłukując wodą, jeśli w środku nagromadziły się jakiekolwiek osady.

2) Kontrola baterii

Teraz, gdy wszystkie części drona, które nie są zasilane, zostały wyczyszczone i sprawdzone, nadszedł czas na sprawdzenie akumulatora. Sprawdź zewnętrzne powłoki akumulatora pod kątem wybrzuszeń, wgnieceń lub łuszczenia. Jeśli którykolwiek z nich jest obecny, akumulator nie działa i może prowadzić do problemów tak poważnych, jak eksplozja akumulatora podczas lotu. Sprawdź baterię pilota (RC) pod kątem tych samych problemów. Każdy pilot zdalnego sterowania zawiera wewnętrzną baterię i zewnętrzną ładowalną baterię. Wewnętrzna bateria wymaga sprawdzenia tylko w przypadku awarii samego pilota. 3) Włączenie drona

Przed startem ważne jest, aby sprawdzić, czy RC jest podłączony do Wi-Fi, a oprogramowanie jest w tej samej wersji, co dron. Aby to zrobić, otwórz menu rozwijane na RC i sprawdź, czy oprogramowanie jest aktualne (wykonawcy firmy Giaber mogą skontaktować się z nami w celu potwierdzenia prawidłowego numeru wersji). Praca z najnowszą wersją oprogramowania nie tylko wpływa na wygodę użytkownika, ale w razie potrzeby ułatwia wsparcie. Następnie powtórz weryfikację oprogramowania na dronie.

Znajomość pilota jest ważna. Przetestuj dwa joysticki, aby upewnić się, że się nie zacinają. Wciśnij je, wysuń, podnieś i opuść, aby upewnić się, że są w pełni sprawne. Pomoże to uniknąć problemów z nawigacją podczas lotu.

Teraz czas na podłączenie baterii do drona. Upewnij się, że wszystkie kołnierze na ramionach są dobrze dokręcone ręcznie. Dokręcanie powyżej tego jest niepotrzebne.

Aby zapewnić prawidłową synchronizację pilota i drona w sezonie, całkowicie odłącz pilota od dowolnego drona wymienionego jako sparowany i ponownie sparuj drona.

Te wskazówki pomogą Ci przygotować się do kolejnego sezonu oprysków. Ale jeśli potrzebujesz szybkiego odświeżenia, miej pod ręką poniższą listę kontrolną!

Lista kontrolna przedsezonowej konserwacji opryskiwacza dronem:

Sprawdź, czy nie ma pęknięć lub wgnieceń.

Ramiona, łopaty śmigła (śmigła), podwozie, węże.

Sprawdź, czy okablowanie w zestawie aktualizacyjnym Giaber jest bezpieczne, jeśli dotyczy.

Lekko pociągnij elementy łączące, aby sprawdzić, czy któreś nie są luźne.

Części nawigacji.

Ustaw kąty silnika dla dokładności.

Sprawdź radar pod kątem uszkodzeń.

Sprawdź kompas i nogę, w której się znajduje, pod kątem uszkodzeń.

Wyczyść cały dron (chusteczki dla niemowląt działają dobrze).

Sprawdź akumulator drona i akumulator RC pod kątem wybrzuszeń, wgnieceń lub łuszczenia.

Podłącz RC do Wi-Fi i sprawdź, czy oprogramowanie jest (1) najnowsza wersja i (2) jest takie samo jak drona.

Przetestuj joysticki pod kątem lepkości.

Podłącz akumulator do drona i dokręć ręcznie, aby go zamocować.

Odłącz, a następnie ponownie sparuj pilota i drona.

W razie potrzeby skontaktuj się z naszym zespołem wsparcia, aby uzyskać dalszą pomoc.

Giaber jest zaangażowany w sukces naszych wykonawców i pilotów. Nasz zespół wsparcia jest dostępny, aby pomóc w rozwiązywaniu problemów w terenie przez telefon i e-mail. Są również przeszkoleni w zakresie napraw dronów poza rutynowymi pracami konserwacyjnymi i oferują dostępność części zamiennych.

Gorące kategorie